🏏 India vs Australia – ICC T20 World Cup  LIVE 1.65 | 2.35
🏏 England vs Pakistan – Test Pusingan 2  1.80 | 2.05
🏏 Malaysia vs Nepal – ACC Premier Cup  LIVE 2.10 | 1.75
🏏 South Africa vs West Indies – ODI Siri 3  1.55 | 2.55
🏏 New Zealand vs Sri Lanka – T20I  1.70 | 2.20
🏏 Mumbai Indians vs CSK – IPL 2026  LIVE 1.90 | 1.95
🏏 Bangladesh vs Afghanistan – ODI  2.00 | 1.85
🏏 India vs Australia – ICC T20 World Cup  LIVE 1.65 | 2.35
🏏 England vs Pakistan – Test Pusingan 2  1.80 | 2.05
🏏 Malaysia vs Nepal – ACC Premier Cup  LIVE 2.10 | 1.75
🏏 South Africa vs West Indies – ODI Siri 3  1.55 | 2.55
🏏 New Zealand vs Sri Lanka – T20I  1.70 | 2.20
🏏 Mumbai Indians vs CSK – IPL 2026  LIVE 1.90 | 1.95
🏏 Bangladesh vs Afghanistan – ODI  2.00 | 1.85
Kriket #1 Malaysia

Tealive88 Kriket – Pertaruhan Kriket ICC Terlengkap & Terpercaya untuk Pemain Malaysia

Dari ICC T20 World Cup hingga Test Series, dari IPL hingga Asia Cup – Tealive88 membawa anda ke tengah aksi kriket antarabangsa dengan pasaran pertaruhan terlengkap, peluang kompetitif, dan pembayaran pantas melalui eWallet Malaysia kegemaran anda.

tealive88
0
Perlawanan Kriket Sehari
0
Kejohanan ICC Diliputi
0
Ahli Aktif – Kriket
0
Jenis Pasaran Pertaruhan

Kriket & Tealive88 – Pasaran Terlengkap untuk Peminat Malaysia

Kriket mungkin bukan sukan pertama yang terlintas dalam minda rakyat Malaysia, tetapi hakikatnya ia adalah antara sukan yang paling banyak dipertaruhkan di seluruh Asia – dan komunitinya di Malaysia terus berkembang dari tahun ke tahun. Tealive88 menyedari potensi ini lebih awal dan telah membina platform kriket yang benar-benar memenuhi keperluan pemain Malaysia, bukan sekadar tempelan dalam senarai sukan biasa.

Di Tealive88, kami meliputi semua format kriket antarabangsa – Test Match, One Day International (ODI), dan Twenty20 International (T20I). Ketiga-tiga format ini mempunyai dinamik yang sangat berbeza, dan itulah yang menjadikan kriket begitu kaya sebagai sukan untuk dipertaruhkan. Test Match boleh berlangsung sehingga lima hari, memberikan peluang pertaruhan in-play yang berterusan. ODI pula menawarkan drama 50 over yang penuh dengan momentum bertukar-tukar. Manakala T20I, dengan tempoh permainannya yang padat, sering menghasilkan kejutan yang membuatkan pasaran bergerak liar – dan itulah yang disukai oleh pemain berpengalaman di Tealive88.

Pasukan Malaysia sendiri aktif dalam persaingan peringkat Asia melalui ACC (Asian Cricket Council) dan kejohanan Qualifier ICC. Tealive88 memastikan setiap perlawanan yang melibatkan Malaysia – sama ada melawan Nepal, Oman, UAE atau Papua New Guinea – turut mempunyai pasaran pertaruhan yang tersedia. Ini menunjukkan komitmen kami terhadap skena kriket tempatan, bukan sekadar perlawanan antarabangsa besar sahaja.

Apa lagi yang membuat Tealive88 berbeza? Kaedah pembayaran kami sepenuhnya Malaysia. Anda boleh deposit menggunakan Touch 'n Go eWallet, GrabPay, DuitNow, Boost, ShopeePay atau FPX – semua pilihan yang sudah biasa dalam kehidupan harian rakyat Malaysia. Deposit minimum hanya RM20, dan pengeluaran diproses dalam masa 15 minit ke akaun bank Malaysia anda.

tealive88

Format Kriket di Tealive88

Tiga format utama kriket antarabangsa – setiap satu dengan gaya pertaruhan yang unik dan menarik.

Test Match

Format kriket paling tradisional dan berprestij. Berlangsung sehingga 5 hari dengan 2 inning bagi setiap pasukan. Pasaran pertaruhan in-play berterusan sepanjang pertandingan memberikan peluang unik yang tidak ada dalam sukan lain.

Sehingga 5 Hari
One Day International (ODI)

Format 50 over setiap pihak – keseimbangan terbaik antara strategi dan serangan. World Cup ODI adalah antara acara kriket paling ditunggu-tunggu di Tealive88. Drama akhir over sering mengubah hasil pertaruhan secara drastik.

50 Over Setiap Pihak
Twenty20 (T20I & IPL)

Format paling pantas dan mengujakan – 20 over sahaja, selesai dalam lebih kurang 3 jam. T20 World Cup dan IPL adalah perlawanan paling banyak dipertaruhkan di Tealive88. Peluang berubah setiap bola dalam pertaruhan langsung.

20 Over – ~3 Jam

Perlawanan Kriket Semasa & Akan Datang

Semak keputusan langsung dan pasang pertaruhan anda sebelum atau semasa perlawanan berlangsung.

LIVE ICC T20 World Cup
India vs Australia
Over 14.3 – India: 128/3 | Sasaran: 185
India1.65
Australia2.35
LIVE IPL 2026
Mumbai Indians vs Chennai Super Kings
Over 8.2 – MI: 74/2 | Bat Pertama
MI1.90
CSK1.95
AKAN DATANG Test Series – Day 1
England vs Pakistan
Esok 15:00 MYT – Headingley, Leeds
England1.80
Seri3.50
Pakistan2.05
AKAN DATANG Asia Cup ODI
Sri Lanka vs Bangladesh
Sabtu 14:30 MYT – Colombo
Sri Lanka1.70
Bangladesh2.20
AKAN DATANG ACC Premier Cup
Malaysia vs Oman
Ahad 10:00 MYT – Kuala Lumpur
Malaysia2.10
Oman1.75
Keputusan Langsung ICC T20 WC – Over 14.3
🇮🇳 India
128/3
14.3 over
🇦🇺 Australia
184/6
20.0 over (selesai)
Diperlukan: 57 larian dari 33 bola Kadar: 10.36
Jadual Kriket Minggu Ini
  • 🏏 IND vs AUS – T20 WC LIVE
  • 🏏 MI vs CSK – IPL LIVE
  • 🏏 ENG vs PAK – Test Esok 15:00
  • 🏏 SL vs BAN – Asia Cup Sab 14:30
  • 🏏 NZ vs SA – ODI Ahad 08:00
  • 🏏 MAS vs OMA – ACC Ahad 10:00
tealive88

Cara Bertaruh Kriket di Tealive88 dengan Lebih Berkesan

Kriket adalah sukan yang kaya dengan data dan statistik – dan itulah yang membuatnya begitu menarik untuk dipertaruhkan di Tealive88. Berbeza dengan bola sepak di mana satu gol boleh mengubah segalanya dalam beberapa saat, kriket memberikan masa yang mencukupi untuk menganalisis situasi dan membuat keputusan yang lebih terukur.

Untuk pertaruhan T20, pemain berpengalaman di Tealive88 biasanya akan memperhatikan beberapa faktor penting: keadaan gelanggang (pitch condition), cuaca, susunan batting (batting lineup), dan rekod pasukan dalam format tersebut. India, sebagai contoh, mempunyai rekod yang luar biasa dalam perlawanan di tanah sendiri berbanding tandang. Mengetahui faktor-faktor ini boleh memberi anda kelebihan yang besar dalam memilih pasaran yang tepat.

Dalam perlawanan IPL pula, faktor individu pemain menjadi sangat penting. Pasukan seperti Mumbai Indians dan Chennai Super Kings mempunyai pemain-pemain bintang yang boleh mengubah aliran perlawanan seorang diri. Pasaran spekulatif seperti siapa yang akan menjadi top scorer atau siapa yang ambil wicket pertama di Tealive88 menawarkan nilai yang sangat menarik jika anda mengikuti perkembangan pemain-pemain tersebut dengan teliti.

Tealive88 juga menyediakan data statistik pemain untuk membantu keputusan anda. Rekod batting average, strike rate dalam powerplay, dan ekonomi rate pelembik dalam overs akhir adalah maklumat yang membezakan pertaruhan bermakna dari sekadar teka-teki. Gunakan semua maklumat ini bersama-sama dengan pasaran in-play kami untuk pengalaman pertaruhan kriket yang lebih lengkap dan memuaskan.

Pasukan Kriket Utama di Tealive88

Ikuti dan pertaruhkan prestasi pasukan-pasukan kriket terkuat dunia di platform Tealive88.

🇮🇳
India

Ranked #1 T20I & ODI

Pavorit
🇦🇺
Australia

Juara Dunia ODI

Ranked #2
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
England

Juara T20 World Cup

Ranked #3
🇵🇰
Pakistan

Kuat dalam semua format

Ranked #4
🇿🇦
South Africa

Finalis T20 World Cup

Ranked #5
🇲🇾
Malaysia

Wakil Asia Tenggara

ACC Region

Kejohanan Kriket Utama 2026–2026

Tealive88 menyediakan pasaran pertaruhan penuh untuk semua kejohanan kriket ICC dan liga domestik terkemuka.

🏆 SEDANG BERLANGSUNG
ICC T20 World Cup 2026

Kejohanan T20 peringkat dunia dengan 20 pasukan terbaik. India, Australia dan England bersaing ketat untuk mahkota T20.

Format: T20I Beregu
🌟 SEDANG BERLANGSUNG
Indian Premier League (IPL) 2026

Liga kriket T20 paling popular di dunia. 10 francais bersaing dalam 74 perlawanan sepanjang musim – pasaran terbanyak di Tealive88.

Hadiah: RM 250,000,000+
🌏 AKAN DATANG
ICC Champions Trophy 2026

Kejohanan ODI bergengsi yang kembali setelah hampir 8 tahun. Lapan pasukan terbaik dunia bertarung di Pakistan dan Dubai.

Format: ODI – 8 Pasukan
🏏 AKAN DATANG
ICC World Test Championship 2026

Final dua tahunan pasukan-pasukan Test terbaik dunia. Pertaruhan Test Match dengan in-play berterusan sehingga 5 hari.

Format: Test – 2 Pihak
🌴 AKAN DATANG
Asia Cup 2026

Kejohanan kriket Asia – India, Pakistan, Sri Lanka, Bangladesh dan lebih banyak lagi dalam saingan yang selalu penuh drama.

Format: T20I / ODI
🇲🇾 AKAN DATANG
ACC Premier Cup (Malaysia)

Pasukan Malaysia berjuang untuk layak ke peringkat ICC. Sokongan penuh dari Tealive88 termasuk pasaran tempatan yang lengkap.

Malaysia Wakil SEA

Jenis Pertaruhan Kriket di Tealive88

Lebih daripada sekadar meneka pemenang – pelbagai pasaran unik kriket tersedia di Tealive88.

Pemenang Perlawanan
Pilih pasukan yang akan memenangi perlawanan – untuk semua format T20I, ODI dan Test.
Pemenang Inning Pertama (Toss & Bat)
Teka pasukan yang akan menguasai inning pertama berdasarkan jumlah larian dicetak.
Jumlah Larian (Over/Under)
Teka sama ada jumlah larian keseluruhan melebihi atau kurang dari sasaran yang ditetapkan.
Top Batsman / Top Bowler
Pilih pemain yang akan menjadi pencetak larian tertinggi atau pengambil wicket terbanyak.
Larian dalam Over Tertentu
Teka berapa larian akan dicetak dalam over tertentu – odd tinggi untuk kesan yang tepat.
Wicket Pertama Jatuh
Pasukan mana kehilangan wicket pertama dan pada berapa larian – pasaran paling dinamik.
Pertaruhan In-Play
Pasang semasa perlawanan berlangsung – peluang berubah setiap bola dalam format T20 dan ODI.
Pemenang Kejohanan (Outright)
Teka juara keseluruhan dari peringkat awal – odd lebih tinggi, ganjaran lebih besar.
tealive88
Tips Bertaruh Kriket dari Tealive88
  • Semak pitch report dan keadaan cuaca sebelum perlawanan bermula
  • Pasukan yang bat kedua sering mendapat kelebihan dalam T20 di gelanggang tertentu
  • India hampir tidak boleh dikalahkan dalam perlawanan di tanah sendiri – faktor penting untuk ODI
  • Pasaran powerplay (6 over pertama) menawarkan nilai tinggi dalam pertaruhan in-play T20
  • Untuk Test, pertaruhan pada hari ketiga dan keempat sering memberikan nilai terbaik

Kelebihan Bertaruh Kriket di Tealive88

Enam sebab mengapa peminat kriket Malaysia memilih Tealive88 sebagai platform utama mereka.

In-Play Setiap Bola

Peluang dikemas kini hampir setiap bola semasa perlawanan T20 dan ODI berlangsung. Peluang terbaik hadir ketika momentum bertukar secara mendadak.

Peluang ICC Kompetitif

Odd Tealive88 untuk perlawanan ICC dan IPL sentiasa bersaing – lebih tinggi bermakna lebih banyak pulangan untuk setiap pertaruhan anda.

Statistik Pemain & Pasukan

Rekod batting average, strike rate, bowling economy dan head-to-head tersedia dalam platform Tealive88 untuk keputusan yang lebih bijak.

Deposit eWallet Malaysia

Touch 'n Go, GrabPay, DuitNow, Boost dan ShopeePay – deposit mudah dan pantas dengan kaedah yang sudah biasa anda gunakan setiap hari.

Platform Sepenuhnya BM

Semua pasaran kriket, penerangan jenis pertaruhan, dan sokongan pelanggan disediakan dalam Bahasa Melayu di Tealive88.

Pasaran Kriket Malaysia

Tealive88 menyediakan pasaran untuk perlawanan ACC yang melibatkan pasukan Malaysia – sokongan penuh untuk kriket tempatan.

Cara Mula Bertaruh Kriket di Tealive88

Empat langkah sahaja dari daftar hingga pertaruhan kriket pertama anda.

1
Daftar Akaun Percuma

Buka akaun Tealive88 dalam masa kurang 2 minit – nama pengguna, kata laluan dan nombor telefon sahaja. Tiada dokumen diperlukan.

2
Buat Deposit Pertama

Pilih kaedah pembayaran kegemaran anda – Touch 'n Go, GrabPay, DuitNow, Boost, ShopeePay atau FPX. Deposit minimum RM20 sahaja.

3
Pilih Perlawanan Kriket

Masuk ke seksyen Kriket, pilih kejohanan yang anda minati – T20 World Cup, IPL, ODI atau Test – dan layari semua pasaran tersedia.

4
Pasang & Ikuti In-Play

Sahkan pertaruhan dan ikuti perlawanan dengan keputusan langsung serta kemaskini peluang masa nyata di Tealive88.

Kaedah Deposit di Tealive88
Touch 'n Go
GrabPay
DuitNow QR
FPX / Maybank2u
Boost eWallet
ShopeePay

Deposit minimum RM20 – wang masuk dalam masa 30 saat.

Pengeluaran diproses dalam masa 15 minit ke akaun bank Malaysia anda.

Dasar Privasi Tealive88

Tealive88 mengambil serius perlindungan data peribadi setiap pengguna platform kami. Semua maklumat yang anda berikan semasa pendaftaran dan aktiviti pertaruhan – termasuk nama, nombor telefon, butiran pembayaran dan rekod pertaruhan kriket anda – disimpan dengan penyulitan SSL 256-bit dan tidak akan dikongsi dengan mana-mana pihak ketiga tanpa kebenaran anda. Kami mematuhi semua peruntukan berkaitan perlindungan data yang berkuat kuasa di Malaysia. Untuk maklumat lanjut, sila layari halaman Dasar Privasi kami.

Permainan Bertanggungjawab

Tealive88 komited untuk memastikan pengalaman pertaruhan kriket yang selamat, sihat dan bertanggungjawab.

Tetapkan Had Anda

Gunakan ciri had deposit harian atau mingguan dalam tetapan akaun Tealive88 supaya perbelanjaan sentiasa dalam kawalan anda.

Jangan Kejar Kerugian

Kriket adalah sukan yang penuh kejutan – tetapkan had kerugian harian dan jangan ubah keputusan anda dalam keadaan emosi.

18 Tahun ke Atas Sahaja

Tealive88 hanya untuk pengguna berumur 18 tahun ke atas. Ibu bapa digalakkan memantau aktiviti dalam talian anak-anak mereka.

Pengecualian Diri

Perlukan rehat? Gunakan ciri pengecualian diri untuk menggantung akaun buat sementara. Pasukan sokongan kami sedia membantu 24/7.

Soalan Lazim – Kriket Tealive88

Soalan paling kerap ditanya oleh peminat kriket di Tealive88.

Tealive88 menyediakan pasaran pertaruhan untuk semua kejohanan kriket utama termasuk ICC T20 World Cup, ICC ODI World Cup, ICC World Test Championship, ICC Champions Trophy, Asia Cup, Indian Premier League (IPL), Pakistan Super League (PSL), Big Bash League (BBL) Australia, dan ACC Premier Cup yang melibatkan pasukan Malaysia. Kami meliputi perlawanan Test, ODI dan T20I sepanjang tahun dari seluruh dunia.

Ya, Tealive88 menyediakan pertaruhan in-play yang sangat aktif untuk kriket. Dalam format T20I dan ODI, peluang dikemas kini hampir setiap bola – memberikan peluang untuk membuat keputusan berdasarkan perkembangan semasa di gelanggang. Untuk perlawanan Test pula, pasaran in-play tersedia sepanjang 5 hari pertandingan dengan pelbagai jenis pasaran yang berkaitan dengan setiap sesi permainan.

Deposit minimum di Tealive88 adalah RM20 sahaja. Anda boleh deposit menggunakan Touch 'n Go eWallet, GrabPay, Boost, ShopeePay, DuitNow QR atau FPX (Maybank2u, CIMB Clicks). Proses deposit sangat pantas – wang biasanya dikreditkan ke akaun dalam masa 30 saat. Pengeluaran kemenangan pula diproses dalam masa 15 minit ke akaun bank Malaysia anda.

Ya, Tealive88 menyediakan pasaran pertaruhan untuk perlawanan yang melibatkan pasukan Malaysia dalam kejohanan ACC (Asian Cricket Council) seperti ACC Premier Cup dan perlawanan Qualifier ICC. Ini adalah sesuatu yang membezakan Tealive88 dari platform lain yang hanya menumpukan pada perlawanan ICC besar sahaja. Kami percaya kriket Malaysia layak mendapat perhatian yang sama.

Tealive88 kerap menawarkan promosi khas semasa kejohanan kriket besar seperti ICC T20 World Cup, IPL dan Asia Cup. Ini termasuk peningkatan odd (odds boost) untuk perlawanan terpilih, cashback pertaruhan kriket mingguan, dan bonus isi semula khas. Pemain baharu juga layak mendapat bonus selamat datang yang boleh digunakan untuk pertaruhan kriket. Layari halaman Bonus Selamat Datang untuk tawaran terkini.

Sedia Bertaruh Kriket ICC & IPL di Tealive88?

Daftar percuma hari ini, tuntut bonus selamat datang anda dan mula pertaruhan kriket pertama di Tealive88.

English